پنل 5.5 اینچی LG با 120 درصد طیف رنگ

0
1164
نمایش پنل جدید ال‌جی با ابعاد 5.5 اینچ و وضوح QHD

شرکت ال‌جی علاوه بر فعالیت گسترده خود در تولید گوشی‌های موبایل، در ساخت صفحه‌نمایش نیز بسیار فعال است و پنل بسیاری از گوشی‌های موبایل برندهای معتبر توسط این شرکت ساخته می‌شود. ال‌جی امروز نسل تازه‌ای از صفحه‌نمایش‌های موبایلی LCD خود را به نمایش گذاشت که با وضوح QHD یا 1440×2560 پیکسل، طیف وسیعی از رنگ‌ها را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

این صفحه‌نمایش 5.5 اینچی نخستین بار در قالب پرچمدار بعدی ال‌جی یعنی G4 به بازار ارائه می‌شود و مزایای بسیار زیادی نسبت به نسل قبلی خود ارائه می‌کند. یکی از فناوری‌های این پنل جدید تکنولوژی in-cell touch نام دازد که توسط ال‌جی به صورت اختصاصی توسعه داده شده و حساسیت بسیار زیادی را در مقابل تماس ایجاد می‌کند. در این فناوری حتی قطرات آب نیز مانعی برای لمس شدن صفحه‌نمایش نیستند.

نمایش پنل جدید ال‌جی با ابعاد 5.5 اینچ و وضوح QHD

تکنولوژی photo-alignment یکی دیگر از موارد حاضر در این پنل است که با بهره‌برداری از اشعه ماوراء بنفش، سطح بالاتری از کنتراست را در اختیار صفحه‌نمایش قرار می‌دهد در این فناوری برای به حداقل رساندن نشتی نور، کریستال‌ها مایع به صورت کاملا منظم چیده می‌شوند.

افزایش 50 درصدی کنتراست و 30 درصدی نور از دیگر نکات قابل توجه این صفحه‌نمایش هستند که به خصوص این آخری در صورت به تحقق پیوستن در G4 نکته بسیار مهمی به حساب می‌آید چرا که یکی از مشکلات اصلی صفحه‌نمایش G3 یعنی نور کم صفحه‌نمایش را کاملا مرتفع می‌سازد. تا 28 آوریل و زمان رونمایی از G4 تنها 25 روز باقی مانده است.

منبع

ارسال یک پاسخ