مایکروسافت ارائه کرد: Office Lens برای iOS

0
1257
ارائه آفیس لنز برای iOS و اندروید

در بخش نرم‌افزاری مجموعه ویندوزفون شرکت مایکروسافت علاوه بر اپلیکیشن‌های مشابه با اندروید و iOS، گه‌گاه برنامه‌های اختصاصی به چشم می‌خورد که تنها در این خانواده در دسترس قرار دارد یکی از این برنامه‌ها، اپلیکیشن Office Lens مایکروسافت است که بیش از یک سال پیش برای ویندوزفون ارائه شد. حالا این برنامه به‌صورت کامل برای iOS و به صورت Preview برای اندروید نیز در دسترس قرار دارد.

وظیفه برنامه Office Lens تا حدودی با تصوری که از عنوان آن در ذهن ایجاد می‌شود ارتباط دارد. با این برنامه می‌توان با کمک دوربین دستگاه تصاویری را برداشت کرد و سپس با ایجاد برخی تغییرات اتوماتیک در جهت بهینه‌سازی تصویر، این عکس به صورت خودکار در OneNote یا OneDrive ذخیره می‌شود. این تمامی قضیه نیست و با مکانیزم تشخیص کاراکتر حاضر در این برنامه، محتوای متنی عکس نیز توسط کاربران قابل جست‌وجو خواهد بود. این تصاویر توسط برنامه می‌توانند به فایل‌های Word، پاورپوینت یا حتی PDF تبدیل شوند.

ارائه آفیس لنز برای iOS و اندروید

مواردی که می‌تواند با برنامه Office Lens از آنها عکس گرفت شامل کارت‌های ویزیت،  منوی رستوران‌ها، دستورهای پخت غذا، یادداشت‌ها، محتویات وایت‌برد و چندین و چند دسته بندی دیگر است. در این برنامه در صورت برداشت تصویر از یک کارت ویزیت می‌توان با کمک اطلاعات ایجاد شده یک کنتاکت جدید به دفترچه تلفن افزود. پس از ذخیره تصویر توسط این برنامه گزینه‌های فراوانی برای export کردن یا به اشتراک‌گذاشتن در دسترس قرار می‌گیرد.

برنامه Office Lens - ارائه آفیس لنز برای iOS و اندروید

نسخه iOS این برنامه به‌صورت مستقیم از فروشگاه iTunes قابل دانلود است اما برای دسترس به ورزن اندرویدی آن نخست باید به صفحه Office Lens for Android Preview community در گوگل پلاس ملحق شد و سپس در زیر قسمت About this community گزینه Become a tester را انتخاب کرده و دستورالعمل برای دریافت نسخه پیش‌نمایش این برنامه برای اندروید را دریافت کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ