Lumix S1 و S1R دو فول فریم پاناسونیک با مانت لایکا!

0
995
Lumix S1 و S1R دو فول فریم پاناسونیک بدون آینه با مانت لایکا!

تب ارائه دوربین‌های فول‌فریم بدون آینه در بین تمامی شرکت‌های فعال در زمینه دوربین بالا گرفته و بعد از سونی چهار سال پیش با با Alpha 7 II به این مسیر پا گذاشت؛ برندهای دیگری نیز در این زمینه محصولات خود را معرفی کردند که نیکون Z7 و Z6 و کانن EOS R آخرین نمونه‌های آنها به حساب می‌آید. حالا شرک پاناسونیک نیز در این زمینه وارد شده و در نمایشگاه فتوکینا 2018 از توسعه دو محصول جدید در این کلاس خبر داده است؛ دو دوربین فول فریم پاناسونیک که در این نوبت به آنها اشاره شده در دو کلاس مختلف قرار می‌گیرند که یکی بیشتر با تمرکز با عکاسی با وضوح بالای 47 مگاپیکسلی به نام S1R و دیگری با تمرکز بیشتری روی فیلم‌برداری با وضوح کمتر 24 مگاپیکسلی با نام S1 است. هنوز مشخص نیست که این دو دوربین فول فریم پاناسونیک رویه سونی، نیکون و دیگران را در زمینه ارائه قیمت مناسب و در دسترس قرار دادن دوربین‌ها برای طیف وسیع‌تری از مخاطبین حفظ کند اما حداقل از لحاظ ظاهر و امکانات با دستگاه‌های جالب توجه‌ای روبرو می‌شویم.

Lumix S1 و S1R دو فول فریم پاناسونیک بدون آینه با مانت لایکا!

پاناسونیک در همکاری استراتژیک با سیگما و لایکا دو فول‌فریم جدید خود را با مانت‌های لایکا یعنی L-Mount ارائه می‌کند اما جدا از این مورد بسیاری دیگر از اطلاعات این دو دوربین هنوز منتشر نشده است. از جمله اطلاعات در دسترس در رابطه با این دو فول فریم پاناسونیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویدئوی 4K با 60 فریم در ثانیه
  • اتوفوکوس DFD کنتراست
  • سیستم لرزه‌گیر ترکیبی نوری/حرکت سنسور
  • اسلات‌های حافظه دوگانه XQD و SD
  • صفحه‌نمایش LCD با چرخش سه‌طرفه
  • شاتر با سرعت بالا
  • چشمی الکترونیکی بزرگ با وضوح بالا
  • بدنه محافظت شده در برابر آب و هوا و گرد و خاک
  • ارائه با لنز 50 میلی‌متری (f/1.4) و دو لنز زوم 24-105 میلی‌متری و 70-200‌ میلی‌متری (با درجه f نامشخص)

Lumix S1 و S1R دو فول فریم پاناسونیک بدون آینه با مانت لایکا!

هنوز اطلاعی در مورد قیمت این دو فول فریم پاناسونیک که نکته بسیار مهمی در مورد آنها محسوب می‌شود منتشر نشده و موارد مهم دیگری نظیر سرعت عکاسی پی‌در‌پی، گزینه‌های ارتباطی و نرخ به‌روزرسانی چشمی دوربین در ابهام قرار دارد. نکته مبهم دیگر به لنزهای مایکرو فورترد پاناسونیک تعلق دارد که این شرکت آنها را در همکاری با الیمپوس توسعه می‌دهد و هنوز مشخص نیست که آیا این سری از لنزها با تبدیل جداگانه‌ای قابلیت استفاده در این دو دوربین را خواهند داشت یا خیر. با اینکه فاصله سنسور تا مانت (flange distance) در مانت L و مانت‌های مایکرو فورترد بسیار به هم نزدیک است (20 میلی‌متر در مقابل 19.25 میلی‌متر) اما قطر مانت در آنها کاملا متفاوت است و در حالی‌که مانت MFT (مایکرو فورترد) تنها 38 میلی‌متر قطر دارد، این رقم برای مانت L به 51.6 میلی‌متر می‌رسد.

Lumix S1 و S1R دو فول فریم پاناسونیک بدون آینه با مانت لایکا!

منبع

ارسال یک پاسخ