سامسونگ سنسور بزرگ “1/1.7 موبایلی می‌سازد؟

0
1459

سایز سنسور در برداشت تصویر در دوربین‌های دیجیتال از اهمیت حیاتی فوق‌العاده‌ای برخوردار است که در ترکیب با یک دیافراگم باز و روشن از نویز به میزان زیادی می‌کاهد. سامسونگ مدتی‌ست در حال ساخت سنسورهای موبایلی مستقل بوده و در این میان به پیشرفت‌هایی نیز دست پیدا کرده است تازه‌ترین شایعات به ساخته شدن یک سنسور بسیار بزرگ 1/1.7 اینچی در این مجموعه اشاره دارند.

خبر جدید در این زمینه به نقل از منبع PhotoRumors منتشر شده که در طی آن به تلاش‌های سامسونگ در جهت توسعه و ساخت یک سنسور CMOS موبایلی بسیار بزرگ با سایز 1/1.7 اینچ اشاره شده است. برای مقایسه بهتر است بدانیم که دوربین‌های دیجیتال معمول خانگی از سایز سنسور کوچک‌تر 1/2.3 اینچی بهره می‌برد و سنسورهایی با این سایز در دوربین‌های گران‌قیمت‌تر نیمه‌حرفه‌ای خانگی دیده می‌شومد. در این گزارش همچنین به استفاده همزمان از یک دیافراگم بسیار گشوده و روشن با شاخص f/1.4 نیز استفاده می‌شود و رنج رزولوشن نیز در حوالی 18 تا 24 مگاپیکسل قرار دارد.

شایعاتی در مورد توسعه یک سنسور موبایلی بزرگ توسط سامسونگ

بر پایه این خبر سامسونگ در تلاش برای جذب کاربران دوربین‌های کامپکت حرفه‌ای سری NX این شرکت به سمت اسمارت‌فون‌های این برند است و در این میان به جز ارتقا مشخصات سخت‌افزاری دوربین‌‌ها، در پی نزدیک کردن رابط کاربری دوربین اسمارت‌فون‌های این برند به اینترفیس دوربین‌های NX است. در این گزارش همچنین به تلاش سامسونگ برای توسعه یک سنسور کوچک 1/2.3‌اینچی نیز اشاره شده که البته تمامی این موارد هنوز در حد شایعه و خبر تایید نشده باقی می‌‌ماند و باید حداقل تا ارائه پرچمدار بعدی سامسونگ برای تایید آن به انتظار نشست.

منبع

ارسال یک پاسخ