حافظه‌های موبایلی ePoP سامسونگ به مرحله تولید رسید

0
590
به تولید انبوه رسیدن حافظه‌های ePoP سامسونگ برای موبایل و تبلت

شرکت سامسونگ خبر از آغاز تولید انبوه حافظه‌های پیشرفته موبایلی موسوم به ePoP داده است. این حافظه‌های جدید از مدت‌‌ها به‌عنوان جایگزینی مدرن در این کلاس مطرح شده بودند اما تولید آن‌ها به دلائلی نامشخص تا به امروز به تاخیر افتاده بود. این فناوری مدرن امکان قرار ذادن دو حافظه مختلف را در یک چیپ‌ست مشترک فراهم می‌آورد که در هزینه و فضا صرفه‌جویی می‌کند.

ePoP‌ مخفف embedded package on package است که در طی آن امکان ساخت یک پکیج حافظه تکی حاوی دی رم 3 گیگابایتی LPDDR3 و حافظه داخلی eMMC با ظرفیت 32 گیگابایت و کنترلر آن برای سامسونگ فراهم می‌شود. در این رابطه Jeeho Baek معاونت ارشد بخش حافظه در مجموعه سامسونگ الکترونیکس ضمن اشاره به حضور این فناوری در اسمارت‌فون‌‌های پیشرفته این برند از مزایای طراحی و سرعت و تعداد بیشتر برنامه‌های قابل اجرا به‌صورت همزمان سخن گفت.

به تولید انبوه رسیدن حافظه‌های ePoP سامسونگ برای موبایل و تبلت

از این فناوری باید به‌عنوان قدم بزرگی در صنعت حافظه موبایلی یاد کرد چرا که جایگذاری دو حافظه مختلف در یک چیپ‌ست می‌تواند تا 40 درصد در فضای کاری صرفه‌جویی انجام دهد. سامسونگ پیش از این، طراحی مشابه‌ای را برای دستگاه‌های پوشیدنی با همین فناوری ارائه داده بود اما این فناوری جدید به‌صورت اختصاصی برای دیوایس‌های قدرتمندتر نظیر موبایل و تبلت طراحی شده است.

به تولید انبوه رسیدن حافظه‌های ePoP سامسونگ برای موبایل و تبلت

ماژول LPDDR3 حاضر در چیپ ePoP از تکنولوژی ساخت 20 نانومتری بهره می‌برد و سرعت انتقال داده در آن با پشتیبانی از فناوری 64 بیتی به 1.866Mb/s می‌رسد. فضای اشغال شده توسط این چیپ‌ست تنها یک مربع با ضلغ 15 میلیمتری است که در آینده امکان هر چه کوچک‌تر شدن اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها را فراهم می‌آورد.

منبع

ارسال یک پاسخ