Snapdragon 855 PLus با فرکانس بالاتر پردازنده و گرافیک

0
936
Snapdragon 855 PLus با فرکانس بالاتر پردازنده و گرافیک

از معرفی Snapdragon 855، پروسسور 7 نانومتری پرچمدار شرکت کوالکام حالا نزدیک به 9 ماه می‌گذرد و قبل و بعد از آن رقبای اصلی این پردازنده یعنی Kirin 980 و Exynos 9820 و مدل‌های متعدد دیگری در رده میانی عرضه شدند و می‌توان به زودی انتظار نسل جدید پروسسورهای کوالکام را داشت تا آن زمان اما این شرکت از پردازنده جدیدی به نام Snapdragon 855 Plus رونمایی کرد که می‌توان آن را آپدیت کوچکی بر Snapdragon 855 دانست. Snapdragon 855 Plus تغییری در نوع هسته‌های پردازشی و گرافیکی نداشته اما در هر دو مورد فرکانس گرافیک و پردازنده به مقدار بالاتری ارتقاء یافته است.

Snapdragon 855 PLus با فرکانس بالاتر پردازنده و گرافیک

در SD855 PLus‌ از همان گرافیک Adreno 640 پیشین استفاده شده اما فرکانس آن حالا افزایش یافته 15 درصد کارایی بالاتری را ارائه می‌دهد. این مورد در زمینه پردازشی نیز تکرار شده و با اینکه هسته‌های هشت‌گانه Kryo 485 این پروسسور تغییری نسبت به SD855 نداشته‌اند اما حالا فرکانس تک هسته قوی‌تر از 2.84 گیگاهرتز به 2.96 گیگاهرتز رسیده است که نزدیک به 4 درصد اورکلاک را نشان می‌‌دهد در این میان البته هنوز مشخص نیست که هسته‌‌های سه‌گانه رده میانی نیز با آپدیت فرکانس روبرو شده‌اند یا خیر.

موارد گفته شده تنها تغییرات صورت پدیرفته در SD855 Plus‌ را تشکیل می‌‌دهند و سایر موارد از جمله مودم X24 با امکان ارتقاء به مودم نسل پنجمی X50 و میزان پشتیبانی از رم و حافظه تغییری نسبت به قبل نداشته است. کوالکام ظاهرا این پردازنده جدید را برای کاربری‌های بازی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در نظر گرفته و احتمالا از آن در برخی پرچمداران نیمه دوم سال جاری میلادی (گلکسی Note10؟) استفاده خواهد شد.

Snapdragon 855 PLus با فرکانس بالاتر پردازنده و گرافیک

در این میان شرکت Realme که تا به امروز تنها از پردازنده‌‌های رده پایین و میانی در تولیدات خود بهره گرفته است به گرمی به استقبال این پروسسور رفته و از معرفی قریب‌الوقوع مدلی با این پروسسور در آینده نزدیک خبر داده است.

منبع 1

منبع 2

ارسال یک پاسخ