سامسونگ، نوت 7 ریفوربیش را به بازار عرضه می‌کند

0
2388
سامسونگ، نوت 7 ریفوربیش را به بازار عرضه می‌کند

کمتر کسی‌ست که این روزها با مشکلات سامسونگ در گوشی بداقبال نوت7 آشنا نباشد. این گوشی با آتش گرفتن و انفجارهای مختلف میلیاردها دلار به سامسونگ ضربه زد و بعدها آنگونه که خود سامسونگ اعلام کرد تنها مشکل آن به ساختار اشتباه باتری در دستگاه مرتبط بود. پس از اینکه تقریبا تمامی نوت‌7‌های مشکل‌آفرین از بازار جمع‌آوری شد مشکل دیگری پیش روی سامسونگ قرار گرفت: چگونگی انهدام این حجم وسیع گوشی. سامسونگ اما ظاهرا به جای انهدام این گوشی‌ها راه‌حل دیگری را در پیش خواهد گرفت: عرضه نوت 7 ریفوربیش .

عرضه نوت 7 ریفوربیش با اینکه در نگاه اول مثل یک شوخی به نظر می‌رسد اما ظاهرا حقیقت دارد. به گفته The Korea Economic Daily سامسونگ قصد دارد نوت 7 ریفوربیش (که تنها باتری آن عوض شده) را به بازارهای مختلف به خصوص بازارهای نوظهوری مثل هند و ویتنام عرضه کند. طبق اطلاعات این گزارش، نوت 7 تعمیری از یک باتری 3000 یا 3200 میلی آمپر سرعت بهره برده که با وحود آنکه نسبت به باتری 3500mAh مشکل‌آفرین ضعیف‌تر است اما حداقل می‌توان با اطمینان بالایی از منفجر نشدن و آتش نگرفتن آن سخن گفت. برای این گوشی ظاهرا یک کیس جدید نیز در نظر گرفته شاما تمامی قسمت‌های داخلی دیگر دست نخورده باقی مانده‌اند.

فروش نوت7های تعمیری می‌تواند در صورت استقبال کاربران حداقل بخشی از زیان وارد آمده به شرکت در زمینه مالی را جبران کند هرچند زیان اصلی سامسونگ در این میان نه در زمینه مالی بلکه در زمینه اعتماد از دست رفته خریداران این برند رخ داده است. تعداد گوشی‌های جمع‌آوری شده در این رده حوالی 3 میلیون عدد بوده است حالا باید دید چه مقدار از این تعداد گوشی در نهایت به بازار عرضه خواهند شد.

منبع

ارسال یک پاسخ