اندروید 6 در 15 درصد گوشی‌ها، کیت‌کت و لالی‌پاپ در 64 درصد!

0
2042
ارتقا جایگاه اندروید 6

با اینکه بسیاری از کاربران بی‌صبرانه ارائه نسخه هفتم اندروید یا Nougat را انتظار می‌کشند، نسخه ششم این پلتفرم یا Marshmallow هنوز راه زیادی تا غلبه بر نسخه‌های قبلی این سیستم‌عامل دارد. مارشملو پس از حدود 10 ماه حضور در بازار بلاخره توانست خود را از سد 15 درصد در بین دیگر ورژن‌های اندروید عبور دهد اما هنوز راه زیادی تا رسیدن به دیگر نسخه‌های این سیستم‌عامل دارد.

اندروید 6 پس از گذشت 4 ماه حضور در بازار تنها  توانست به سهم بازار 1 درصدی دست پیدا کند و این در حالی ست که در 4 ماه بعد یعنی پس از 8 ماه حضور در بازار، این سهم به سختی به 10 درصد رسید. حالا پس از 10 ماه این نرخ با شیب شدیدتر به از 15 درصد فراتر رفته و طبق آمار جدید به 15.2 درصد رسیده است. این اوج‌گیری البته هنوز نتوانسته جاگیاه چهارم این سیستم‌عامل در بین دیگر ورژن‌های اندروید را بهبود بهشد چرا که در حال حاضر اندروید لالی‌پاپ یا ورژن پنجم با 35.5 درصد در بالای لیست قرار دارد و پس از آن اندروید کیت‌کت (نسخه 4.4) با 29.2 درصد و اندروید جلی‌بین (نسخه‌های 4.1 تا 4.3) با 16.6 درصد قرار گرفته‌اند.

ارتقا جایگاه اندروید 6

در این میان البته یک نکته مثبت و امیدوارکننده برای مارشملو وجود دارد چرا که تمامی ورژن‌های پیش‌ از اندروید 6 نسبت به آمار قبلی اندکی از سهم بازار خود را از دست داده‌اند و تقریبا با اطمینان می‌توان گفت که اندروید 6 در آمار بعدی کاملا جای نسخه جلی‌بین را در لیست خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ