100 میلیون پنل 5.5 اینچی OLED سامسونگ در راه اپل؟

0
2880
احتمال حضور پنل های oled سامسونگ در آیفون های سال 2017

تا معرفی آیفون بعدی شرکت اپل هنوز مدت‌ زیادی باقی مانده است. در این مدت تا پایان تابستان و زمانی که معمولا شرکت اپل آیفون‌های اصلی خود را معرفی می‌کند خبرهای تایید نشده فراوانی مثل همیشه نقل مجالس خواهد بود. در ادامه شایعه تایید نشده‌ای که چندی پیش در مورد استفاده از فناوری OLED در آیفون بعدی منتشر شد اینک ظاهرا اپل در پی خرید این پنل‌ها از سامسونگ است.

نکته جالب در این میان این است که زمان خرید و تحویل این پنل‌ها طبق اطلاعات این گزارش سال 2017 است که بدین‌ترتیب در صورت به حقیقت پیوستن این خبر، این پنل‌‌ها در آیفون‌هایی که امسال ارائه می‌شود (و به احتمال قریب به یقین آیفون 7 و آیفون 7 پلاس نام دارند) جایی نخواهند داشت و باید منتظر مشاهده این فناوری در نسل بعدی که احتمال iPhone 7s نام دارد باشیم. این گزارش که از یک منبع چینی منتشر شده نه‌تنها سامسونگ را به عنوان سازنده این پنل‌ها معرفی کرده بلکه به اختصاص یکی از کارخانه‌های آسیایی این شرکت برای ساخت این صفحه‌نمایش‌‌‌ها اشاره داشته است.

احتمال حضور پنل های oled سامسونگ در آیفون های سال 2017

پیش از این نیز سامسونگ گزینه اول ساخت پنل‌های OLED (در صورتی که اپل قصد مهاجرت به این فناوری را داشته باشد) معرفی شده بود اما در گزارش‌های قبلی این انتقال به سال 2018 موکول شده بوده و اینک یک سال زودتر ظاهرا این اتفاق به وقوع می‌پیوندد. برخی خبرهای دیگر نیز این گزارش را تایید می‌کنند اما در آنها به 5.8 اینچی بودن آیفون بزرگ‌تر سال 2017 اشاره شده است در حالی که پیش از این به 5.5 اینچی بودن پنل‌های OLED مورد استفاده در این سال اشاره شده بود.

منبع

ارسال یک پاسخ