DxO Mark : دوربین آیفون 10 بهترین دوربین عکاسی موبایل

0
2749
DxO Mark : دوربین آیفون 10 بهترین دوربین عکاسی موبایل

ابتدای مهرماه امسال دوربین iPhone 8 پلاس سلطان جددی لیست DxOMark نام گرفت کمتر از دو هفته بعد با معرفی پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس‌ال صدر این جدول بار دیگر جابجا شده و سوگولی‌های گوگل به لطف امتیاز 99 در عکاسی و 96 در فیلم‌برداری حاکم بلامنازع این لیست شدند در اواخر مهر ماه هواوی میت 10 پرو بهترین دوربین عکاسی موبایل دنیا با امتیاز 100 از DxOMark نام گرفت و در مجموع پس از پیکسل 2 ایکس ال جایگاه دوم این لیست را به خود اختصاص. امروز اما دوربین آیفون 10 در زمینه عکاسی همه رقبا را جا گذاشته و طبق جدیدترین بررسی صورت گرفته توسط DxOMark، توانسته است از میت 10 پرو و سامسونگ نوت8 که هر دو در این لیست، 100 امتیازی بودند پیشی بگیرد و با 101 امتیاز خود را به عنوان بهترین دوربین موبایلی دنیا تا به امروز مطرح کند.

DxO Mark : دوربین آیفون 10 بهترین دوربین عکاسی موبایل

DxOMark در این بررسی از دوربین آیفون 10 در مواردی مثل رنگ‌های صحیح و نورگیری بسیار مناسب در تمامی شرایط نوری تمجید کرده و همچنین ثبت جزئیات بالا با یا بدون زوم نیز در این امتیاز فوق‌العاده تأثیر بسزایی داشته‌اند. دوربین آیفون 10 به زعم این سایت در زمینه بوکه نیز بسیار موفق است. نکته‌‌های منفی این دوربین نیز به گه‌گاه سرعت پائین‌تر اتوفوکوس و برخی مشکلات عملکرد در نور پائین تعلق دارد DxOMark‌ همچنین از مشکل ghosting روی سوژه‌های متحرک و قرمزی چشم در تصاویر با فلش به عنوان دیگر نکات منفی این دوربین یاد کرده است.

DxO Mark : دوربین آیفون 10 بهترین دوربین عکاسی موبایل

با وجود عملکرد فوق‌العاده در زمینه عکاسی، دوربین آیفون 10 در زمینه فیلم‌برداری چندان فوق‌العاده تیسا و امتیاز 89 آن، باعث شده تا امتیاز کلی گوشی به 97 کاهش یافته و همچنان پس از پیکسل 2 ایکس ال، همراه با میت 10 پرو در جایگاه دوم قرار بگیرد. نتایج کامل تست دوربین آیفون X را می‌توانید از لینک منبع بدست بیاورید. در این لینک گزارش جامعی از قسمت‌های مختلف این دوربین و عملکرد در شرایط نوری مختلف در دسترس قرار دارد. رده‌بندی فعلی گوشی‌های موبایل در لیست DxOMark را نیز می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید.

منبع

ارسال یک پاسخ