Fitbit Charge 3 دستبندی با قابلیت‌های یک اسمارت‌واچ

0
1725
Fitbit Charge 3 دستبندی با قابلیت‌های یک اسمارت‌واچ

شرکت فیت‌بیت یکی از موفق‌ترن کمپانی‌های سازنده دستبندهای هوشمند به شمار می‌رود که چندی پیش Fitbit Ace را مخصوص کودان معرفی کرد و در طی نزدیک به یک سال گذشته دو بار شانس خود را با Fitbit Versa و Fitbit Ionic در زمینه ساعت‌های هوشمند آزموده است. این شرکت روز گذشته از دستبند جدیدی به نام Fitbit Charge 3 رونمائی کرد که نسبت به نسل قبلی خود با صفحه‌نمایشی بهتر روبرو شده و در زمینه دنبال کردن فعالیت‌های مرتبط با شنای کاربرای با بهبودهای مشخصی روبرو شده است.

Fitbit Charge 3 دستبندی با قابلیت‌های یک اسمارت‌واچ

Fitbit Charge 3 در نگاه اول مشابه Charge 2 به نظر می‌رسد و صفحه‌نمایش عمودی دستگاه و شکل قرارگیری آن در بدنه تغییری نسبت به گذشته نداشته است. اما نگاه نزدیک‌تر به این ساعت، داستان کاملا متفاوتی را نشان می‌دهد چرا که فیت‌بیت با به‌کارگیری شیشه Gorilla Glass 3.0 و بدنه آلومینیومی برای صفحه‌نمایش که از سری Versa به عاریت گرفته شده، ترکیب کاملا متفاوتی را در این زمینه ایجاد کرده است. صفحه‌نمایش Fitbit Charge 3 حالا لمسی بوده و به جز سیاه و سفید حالا می‌توان رنگ‌های grayscale را نیز به نمایش بگذارد. این صفحه‌نمایش همچنین نسبت به Charge 2 تا 40 درصد فضای فعال بیشتری را ارائه می‌دهد.

فیت‌بیت چارج 3 حالا تا عمق 50 متری زیر آب نفوذناپذیر باقی می‌ماند و به جز همه فعالیت‌های ورزشی دیگری که در نسخه‌های قبلی از جمله درچارج 2 حضور داشت حالا امکان تِرَک کردن شنای کاربران را نیز خواهد داشت. ارتقاء سنسور ضربان قلب و استفاده از همان سنسور اشباع اکسیژن SpO2 حاضر در اسمارت‌واچ‌های این برند از جمله دیگر نکات برجسته این ساعت به حساب می‌آیند. دوام باتری این ساعت نیز با یک بار شارژ از 5 روز در Charge 2 حالا به 7 روز رسیده است.

Fitbit Charge 3 دستبندی با قابلیت‌های یک اسمارت‌واچ

دکمه فیزیکی حاضر در Charge 2 حالا با یک دکمه القائی (inductive button) جایگزین شده که از لحاظ مقایسه می‌توان آن را به دکمه هوم غیر فشاری حاضر در آیفون‌های جدید اپل مشابه دانست. این دکمه دیگر حرکت ندارد و برای تأیید لمس‌شده‌گی از فیدبک لرزشی استفاده می‌کند. به گفته فیت‌بیت، تغییر ساختار این دوربین به ایجاد فضای بیشتری در داخل ساعت برای بهبود باتری و دیگر سنسورها کمک کرده و فرایند ضد آب ساختن این ساعت را نیز بهبود بخشیده است.

در Fitbit Charge 3 همچنان از GPS‌ خبری نیست که این موضوع به گفته شرکت سازنده عمدی بوده و در جهت بهبود طراحی، قیمت و دوام باتری صورت گرفته است. فیت‌بیت در همین زمینه، تعداد افرادی که بدون گوشی خود و تنها با حضور دستبند می‌دوند را نسبتا اندک توصیف کرده و از همین رو نیاز به حضور GPS را حیاتی ندانسته است. در این ساعت برخی امکانات ساعت‌های هوشمند از جمله امکان سوایپ کردن واچ‌فیس و رفتن به دشبورد در نظر گرفته شده که در این بخش اطلاعاتی نظیر تعداد قدم‌‌ها، زمان‌ فعالیت‌های کاربران، کالری‌های سوزانده شده و مواردی از این دست به نمایش گذاشته می‌شود.

Fitbit Charge 3 دستبندی با قابلیت‌های یک اسمارت‌واچ

Fitbit Charge 3 در دو مدل Core و Special عرضه می‌شود که اولی نزدیک به 150 دلار و دومی که به NFC‌ و سیستم پرداخت Fitbit Pay مجهز است، در حدود 170 دلار قیمت دارد. رنگ‌های در نظر گرفته شده برای این دستبند نیز شامل ساعت ذعالی با بند مشکی و ساعت رزگلد با بند خاکستری روشن می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ