رایت 800 مگابایت و بیشتر روی سی دی های معمولی

3
2712

شاید برایتان پیش اومده باشه که مثلا یه برنامه دارید که حجمش از 700 مگابایت بیشتر باشه ،و می خواهید اونو رایت کنید در این مواقع می بایست اون برنامه رو فشرده کنید که البته شاید باز هم اون برنامه تو سی دی جا نشه . با این ترفند می تونید بر روی سی دی های معمولی حتی تا 1 گیگا بایت اطلاعات ذخیره کنید .

ابتدا می بایست ببینید رایتر شما overburning را ساپورت می کنه یا نه . برای تست این کار مراحل زیر را دنبال کنید :

ابتدا به برنامه Nero رفته ( ورژن های 6 و كمتر ) و سپس کلید های ترکیبی Ctrl + R را فشار دهید . تو این پنجره ببینید که در قسمت Recorder information ، رو به روی عبارت Over burn عبارت supported نوشته شده است یا نه . اگر عبارت ساپورت نوشته شده باشد شما می تو نید از این ترفند استفاده کنید .

حال به منوی File رفته و قسمت preferences رو انتخاب کنید سپس در قسمت Expert features دقت کنید که عبارت enable overburn فعال باشد . در زیر همین گزینه مقدار مجاز overburn رو به دقیقه مشخص کنید.

حال به منوی File رفته و گزینه New را انتخاب کنید و در قسمت Multisession گزینه No Multisession را انتخاب نمایید . سپس در قسمت Burn عبارت Write Method رو به Disc at Onec تبدیل کنید .

حال می تونید سی دی خود را رایت کنید مقدار رایت هم بستگی خیلی زیادی به رایتر داره .

البته یه راه ساده تر هم هست و آن اینكه ورژن 7 را پیدا كنید و از آن استفاده كنید .

3 دیدگاه

  1. يعني توي يه پارچ يك ليتري ، يك و نيم ليتر آب ميريزي؟
    .
    ميشه يه كم توضيح يدي دقيقا چه بلائي سر اطلاعات مياد. فشرده سازي به چه نحوه انجام ميشه؟ دستگاه ميزباني كه ميخواد از اين cd استفاده كنه ميتونه هر دستگاهي باشه؟

ارسال یک پاسخ