چند نکته برای افزایش سرعت در اینترنت

2
2180

چه طراح صفحه و یا دیداركننده از صفحات هستید از چیزهایی كه زیبا هستند اما ارزش واقعی چندانی به كار شما نمی افزایند اجتناب كنید. در اینجا خصوصاً فیلمهای معرفی Shockwave یا Flash موردنظر ماست. زیبایی چندرسانه ای, جا و زمان خود را دارد اما به انتظار گذاشتن مراجعین پایگاه با نمایش دادن فیلمهای طولانی معرفی چندان جذابیتی ندارد. در ادامه مطلب با هم نکاتی را که باعث افزایش سرعت مرور صفحات اینترنتی می شوند فرا می گیریم.

– از پایگاههایی كه تصویرهای تودرتو و زیادی در هر صفحه دارند اجتناب كنید.
حتی پایگاههای مخصوص تصاویر باید ناخنكهایی (تصاویر کوچک) برای دسترسی به تصاویر بزرگ و دقیق خود داشته باشند .

– صفحه نمایش را ساده نگهدارید.
صفحه نمایش اولیه ویندوز را در ساده ترین حالت نگهدارید. اما میانبرهای (Shortcut) لازم را برای عملیاتی كه در اولویت قرار دارند ایجاد كنید چه از نوع url یا برنامه هایی مانند Office یا غیره باشد.

– با Real Player شروع نكنید.
Real Player را از برنامه شروع برداریدخصوصاً كه به صورت پیش فرض در آنجا می نشیند. زیرا اولاً چندین ثانیه از برنامه شروع (Startup) را به خود اختصاص می دهد و ثانیاً در بسیاری موارد بدون اطلاع شما از ارتباط اینترنتی استفاده می كند. برای برداشتن آن Real Player را بازكنید و به View/Preferences/General/Startcenter بروید.

– اگر صفحه ای را بارگذاری می كنیدممكن است نیازی به دیدن و بارگذاری كل آن نداشته باشید. لذا اگر اطلاعات یا تصاویری كه می خواهید به دست آوردید روی دكمه Stop كلیك كنید.

– میانبر بزنید.
اگر آوردن یك صفحه خیلی طول می كشد دكمه Stop را بزنید و یا Refresh كنید تا دوباره مرورگر شروع كند. اگر خوش شانس باشید صفحه مربوطه مسیر بهتری برای دریافت پیدا می كند. برای اینكه ببینید این امر چگونه صورت می گیرد از نرم افزار Neotrace استفاده كنید. این نرم افزار مسیر میان شما تا پایگاه مورد نظرتان را به همراه همه نقاط بین راه و اطلاعات ثبت كننده های مسیر (Registrants) نشان می دهد.

– سرعت مودم را با استفاده از یك نرم افزارModem Booster بهینه كنید.
درعین حال تنظیمات پورت دریافت و ارسال مودم خود را بهینه سازید. این تنظیمات را در Settings/Control Panel/Modems/General پیدا می كنید. بر روی مودم /Portsettings/Connection كلیك كنید. با تنظیمات آن مقداری بازی كنید و نتیجه كار خود را بر روی یك پایگاه سنتی آزمایش كنید

2 دیدگاه

ارسال یک پاسخ