آخرین نسل نوکیاهای واقعی که هرگز متولد نشدند

0
1854
افشای تصویر پروتوتایپ‌های نوکیا در سال‌های گذشته

روزگاری نچندان دور، نام نوکیا معادل مستقیمی برای کیفیت و دوام کالای موبایل به حساب می‌آمد. با حذف سیستم‌عامل سیمبین، مهاجرت به ویندوزفون و سپس اعتماد به مایکروسافت این شرکت برای همیشه به دست فراموشی سپرده شد و حتی مایکروسافت نیز دیگر قصد ادامه دادن این رویه ندارد. امروز تصویر جالبی منتشر شده که در آن گوشی‌های نوکیایی دیده می‌شود که هیچ‌گاه رنگ واقعیت را ندیده‌اند.

این تصویر که در زیر قابل مشاهده است امروز در شبکه اجتماعی چینی Baidu توسط کاربری به نام nokibar منتشر شده و در آن برخی از دیوایس‌هایی از نوکیا که هیچگاه به تولید نرسیدند در کنار برخی دیگر از دیوایس‌هایی که به بازار راه یافتند دیده می‌شود.

نخستین دیوایس جذاب در این میان تبلت بزرگ سبز رنگی است که در کناره تصویر قرار دارد این دستگاه Lumia 2020 نام دارد و یک تبلت 8.3 اینچی با وضوح صفحه‌نمایش 1080p‌ و سیستم‌عامل Windows RT‌ است. این تبلت دارای پروسسور Snpadragon 800 همراه با 2 گیگابایت رم بوده و از اتصال 4G LTE نیز پشتیبانی می‌کرده است. در بخش پشتی این تبلت لنز دوربین زایس با قابلیت PureView‌ دیده می‌شود. در کنار این دستگاه ویندوزفون سفید رنگی دیده می‌شود که از آن با نام Lumia 650 XL یاد شده و قرار بوده است که با صفحه‌نمایش 5.4 اینچی 720p جایگزینی برای Lumia 650 پنج اینچی باشد.

افشای تصویر پروتوتایپ‌های نوکیا در سال‌های گذشته

دیوایس جذاب دیگر در اسمارت‌فون زرد رنگی است که در مرکز تصویر قرار دارد این گوشی ظاهرا قرار بوده جایگزینی برای اسمارت‌فون اندرویدی نوکیا یعنی Nokia XL باشد و احتمالا Nokia XL 2 نام داشته است. به جز این مورد دیگر گوشی‌های حاضر در تصویر همگی به صورت رسمی معرفی شده‌اند. در شرایط فعلی که دیگر مایکروسافت نیز ظاهرا قصد کنار گذاشتن پلتفرم لومیای نوکیا و رفتن به سمت گوشی‌های جدید سری Surface را دارد و از سوی دیگر گوشی‌های پیشرفته اندرویدی نوکیا نیز بیش از آنکه دارای طراحی این شرکت باشند به دست فاکس‌کان برای طراحی سپرده شده‌اند شاید این گوشی‌های به نمایش درآمده در عکس بالا آخرین نسل نوکیا‌های واقعی نام بگیرند.

منبع

ارسال یک پاسخ