Genius، گوگل را به دزدی متن آهنگ متهم کرد

0
986
Genius، گوگل را به دزدی متن آهنگ متهم کرد

شرکت گوگل در گذشته‌های دور تنها یک موتور جست‌وجو برای یافتن کلمات وارد شده توسط کاربران در وب‌سایت‌ها بود اما جست‌وجو حالا تنها بخشی از این مجموعه غول‌آساست که هولدینگ آلفابت نامیده می‌شود. یکی از راه‌های بزرگ شدن بیش از اندازه گوگل، حضور آن تقریبا در تمامی کسب‌وکارهای آنلاین مرتبط و غیر مرتبط با جست‌وجوست که به جای هدایت کاربران به وب‌سایت‌های مرتبط، آن‌ها را در همان صفحه سرچ گوگل نگه می‌دارد. یکی از صدها نمونه قابل ذکر در این رابطه نمایش متن آهنگ‌های جست‌وجو شده توسط کاربران در همان صفحه سرچ است که با نوشتن نام آهنگ همراه با کلمه متن آهنگ یا Lyrics انجام می‌شود. این مسئله نمایش لایریکس آهنگ‌ها توسط گوگل حالا به موضوعی جنجالی بدل شده چرا که وب‌سایت محبوب Genius که در این زمینه فعالیت می‌کند، گوگل را متهم به سرعت متن آهنگ از این وب‌سایت کرده است!

Genius، گوگل را به دزدی متن آهنگ متهم کرد

در همین رابطه نماینده وب‌سایت Genius به ارائه شدن اسناد غیر قابل انکار از سوی این مجموعه به گوگل در زمینه برداشت غیر قانونی متن آهنگ اشاره می‌کند و می‌افزاید که این اسناد اما تأثیری در رویه گوگل در این زمینه نداشته است. نکته جالب در این اسناد غیر قابل انکار این است که شرکت Genius از ترکیبی از خطوط راست و apostropheها در متنون نوشتاری خود استفاده می‌کند که اگر این ترکیب‌ها به کدهای مورس تبدیل شوند معنای red handed یا دستگیری حین ارتکاب جرم را می‌دهد! به گفته Genuis، تعداد red handedهای کشف شده در سایت گوگل، حالا بیش از 100 مورد است.

گوگل البته در این زمینه ساکت نبوده و در گفت‌وگو به وال‌استریت ژورنال به این موضوع اشاره کرده است که لایریکس‌های این شرکت توسط یک شریک غیر گوگلی تهیه می‌شود و با بررسی صحت ادعای مطرح شده، گوگل همکاری خود را با این شرکت پایان داده است. البته پارنتر گوگل در این مورد یعنی شرکت LyricFind این اتهام را در کرده و ادعا کرده است که متنون آهنگ توسط تیم محتوای خود این شرکت تولید شده است!

منبع

ارسال یک پاسخ