iPhone XR پادشاه جدید موبایل‌های تک دوربینه

0
1092
iPhone XR پادشاه جدید موبایل‌های تک دوربینه

آیفون XR همراه با آیفون XS و آیفون XS Max معرفی شد اما حضور این گوشی در بازار که ارزان‌ترین آیفون جدید اپل به حساب می‌آید با یک تأخیر صورت پذیرفت. iPhone XR حالا یکی دو ماهی‌ست که در بازار حضور دارد و با اینکه خبرهائی نچندان ایده‌آل از فروش آن به گوش می‌رسد و انتقاد از نقاط ضعفی مثل وضوح صفحه‌نمایش و در نظر گرفته نشدن دوربین‌های دوگانه نیز همواره در مورد این مدل در جریان بوده است اما ظاهرا حداقل در زمینه دوربین با نمونه بسیار موفقی روبرو هستیم. سایت تحقیقاتی DxOMark نتایج بررسی iPhone XR را منتشر کرده که بر پایه آن، این گوشی با کسب امتیاز 101 بهترین گوشی تک دوربینه حال حاضر بازار به حساب می‌آید.

این امتیاز البته ممکن است چندان دوامی برای XR نداشته باشد چرا که پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال، جدیدترین پرچمداران گوگل هنوز توسط DxOMark‌ بررسی نشده‌اند و این احتمال وجود دارد که گوگل با امتیاز بسیار بالا در گذشته در گوشی‌های تک دوربینه، این بار نیز افتخار بهترین بودن در این زمینه را به نام خود ثبت کند.

iPhone XR پادشاه جدید موبایل‌های تک دوربینه

آیفون 10 آر شرکت اپل در تست جامع DxOMark به امتیاز کلی 103 در عکاسی و 96 در فیلم‌برداری دست پیدا می‌کند که امتیار کلی 101 را برای این گوشی ثبت می‌کنند. بالاترین امتیازهای iPhone XR در عکاسی در سه مورد اتوفوکوس (با امتیاز 99)، نورگیری (با امتیاز 90) و درست‌نمائی لنز یا Artifacts (با امتیاز 86) ثبت شده و در بخش فیلم‌برداری نیز شاخص‌های ثبات تصویر (با امتیاز 94)، اتوفوکوس (با امتیاز 92) و نورگیری و رنگ (هر دو با امتیاز 88) در جایگاه‌های برتر قرار گرفته‌اند. نبود دوربین دوم در این مجموعه باعث کاهش چشمگیر امتیز زوم و بوکه در عکاسی این دوربین شده و هر دو را به 35 واحد تقلیل داده است. کنترین امتیاز در بخش ویدئو نیز به بافت تصویر یا texture تعلق دارد که تنها 57 واحد است.

منبع

ارسال یک پاسخ