Vuze XR دوربین ورزشی با ویدئوی 360 و 180 درجه‌ 3D!

0
1599
Vuze XR دوربین ورزشی با ویدئوی 360 و 180 درجه‌ 3D!

دوربین‌های ورزشی یا اکشن‌کمراها این روزها یکی از محبوب‌ترین دسته‌بندی‌ها در رده دوربین‌های غیر موبایلی هستند و برندهای مختلفی به جز GoPro که اولین شرکت‌های سازنده این نوع دوربین نام می‌گیرد به این کار مبادرت کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به دوربین ورزشی کاسیو و دوربین ورزشی گارمین اشاره کرد. امروز شرکت HumanEyes Technology اکشن‌کمرای متفاوتی را به نام Vuze XR به نمایش گذاشته که شرکت سازنده به آن دوربین دوگانه یا dual camera می‌گوید. دوگانه بودن Vuze XR به دلیل دو نوع مختلف کاربری آن است.

Vuze XR دوربین ورزشی با ویدئوی 360 و 180 درجه‌ 3D!

Vuze XR در کاربری نخست و عادی خود می‌تواند ویدئوی 360 درجه فراگیر را با کمک دو لنز دوربین جای گرفته در دو طرف آن با وضوح فوق‌العاده 5.7K برداشت که از این لحاظ با نمونه‌ای چون گوپر Fusion شرایط یکسانی دارد. ابزارهای ویرایشی همراه این دوربین امکان ایجاد ویدئوهای عادی 16:9، زوم در تصویر و افکت سیاه کوچک یا “tiny planet” را دارد که جذابیت زیادی را به این ویدئوها می‌بخشد.

 

داستان جذابیت این دوربین اما با باز شدن دوربین‌ها و کنار هم قرار گرفتن این دو لنز مثل چشمان انسان شروع می‌شود؛ دوربین در این حالت امکان برداشت تصاویر 180 درجه‌ای استریواسکوپیک را دارد که با استافده از سربندهای VR، تصویر سه‌بعدی جذابی را به نمایش می‌گذارد. بدین‌ترتیب با کمک این دوربین می‌توان هر دو مورد فیلم‌برداری فراگیر 360 درجه‌ای و تصویربرداری سه‌بعدی 180 درجه‌ای را با هم در اختیار داشت و با یک محصول از دو کاربری لذت برد.

Vuze XR دوربین ورزشی با ویدئوی 360 و 180 درجه‌ 3D! Vuze XR دوربین ورزشی با ویدئوی 360 و 180 درجه‌ 3D!

Vuze XR از پخش محتوای لایو روی شبکه‌‌های اجتماعی نیز پشتیبانی کرده و بدین‌ترتیب کاربران علاقه‌مند به ارسال ویدئوهائی از این دست می‌توانند محتوای جذابی را برای مخاطبان خود تهیه کنند. شرکت سازنده زمان دقیقی را برای ارائه این دوربین به بازار مشخص نکرده و تنها از عبارت “ماه‌های آینده” برای توصیف زمان حضور این دوربین در بازار استفاده کرده است. قیمت این دوربین حوالی 400 دلار اعلام شده است.

منبع

ارسال یک پاسخ