در جستجوی زمان از دست رفته

1
4603

فیلم خانه کنار دریاچه (The Lake House) با بازی های درخشان کینو ریوز و ساندرا بولاک توسط کارگردان ناشناسی به نام آلخاندرو آگرستی و از روی فیلمی کره ای ساخته شده است. فیلمی در ستایش عشق راستین بدون شائبه های مکانی و زمانی. در ادامه نگاهی به این فیلم زیبا می اندازیم.

فیلم به داستان عاشقانه آلکس (کینو ریوز) و کیت (ساندرا بولاک) می پردازد. داستان عشقی عمیق مانند همه عشق های پر سوز و گداز دیگر، منتها با یک تفاوت بزرگ: عشاق فیلم خانه کنار دریاچه در دو زمان متفاوت از هم زندگی می کنند. به عبارت دقیق تر کیت در سال ۲۰۰۶ زندگی می کند و الکس در سال ۲۰۰۴. تنها پل ارتباطی آنها هم صندوق پستی است در خانه ای کنار دریاچه که زمانی الکس و زمانی دیگر کیت در آن زندگی می کردند و از طریق آن صندوق نامه های عاشقانه خود را ردو بدل می کنند.

The Lake House Movie

اگر از طرح داستان گیج شده اید نگران نباشید چون افراد دیگری هم که با منطق دو دو تا چهار تا به تماشای فیلم نشسته اند نیز دچار این گیجی شده اند ولی این فیلمی نیست که برای لذت بردن از آن نیاز به منطق داشته باشید. ساده تر بگویم این فیلمی است که تنها با تکیه بر احساسات درون می توان از آن لذت برد.
ترکیب ساندرا بولاک و کینو ریوز واقعا معجزه می کند و عالیست. فیلم موسیقی درخشان و با وقاری هم دارد که به فضا سازی خلوت فیلم می خورد.
نکته درخشان دیگر فیلم هم حضور شهره آغداشلو در یکی از نقش های فیلم است که با صدای آشنا و استثنایی اش به فیلم جان مضاعف بخشیده است.
دیدن این فیلم را به دوستان عزیزم پیشنهاد می کنم.

The Lake House

پانئشت: از نکات جالب فیلم اینکه کارگردان فیلم آرژانتینی است اما با نگاهی به سوابقش می بینید که انگار در همه کشورها فیلم ساخته است از فرانسه و ایتالیا بگیر تا هلند و اسپانیا !

یک دیدگاه

  1. فیلم بی نظیریست و به عبارتی فوق العاده .
    با اینکه به تازگی این سایت را آن هم به طور کاملا اتفاقی کشف کردم خیلی خوشحالم.
    واقعا ممنون به خاطر معرفی فیلمها . موفق باشید

ارسال یک پاسخ