باتری‌ های قدیمی را دور نریزید. Better Re ایده‌ای در کیک‌استارتر

0
1798
باتری همراه با باتری های قدیمی با ایده better re

یک تجربه مشترک که تقریبا همه ما از زمان خریدارای نخستین گوشی موبایل خود تا به امروز تجربه کرده‌ایم بدون استفاده ماندن گوشی قدیمی پس از خرید یک گوشی جدید است. گوشی قدیمی مطمئنا معمولا در حضور گوشی‌های جدید دوباره به کار نمی‌آید اما باتری‌ های این گوشی‌ها چطور؟ آیا راهی برای استفاده مجدد از آنها و کمک به طبیعت و ایجاد آلودگی کمتر به سبب دور ریختن این ابزارهای به شدت سمی وجود دارد؟ Better Re ظاهرا راه‌حل جذاب حل این مشکل است. این ایده که در سایت کیک‌استارتر برای جلب سرمایه‌گذاری قرار گرفته است می‌توان باتری قدیمی را به منبع انرژی جدیدی تبدیل کند. چگونه؟ با ما همراه شوید.

طبق یک تحقیق انجام شده توسط شرکت ENLIGHTEN، دارنده ایده Better Re، کاربران معمولا هر دو سال یک بار باتری‌ گوشی خود را تعویض می‌کنند و این در حالی ست که باتری‌های قدیمی معمولا هنوز 80 درصد کارایی قبلی خود را دارند. دور ریختن این باتری‌ ها نه‌تنها به طبیعت صدمه می‌رساند بلکه نیاز به کشف منابع لیتیوم بیشتر برای تولید باتری‌های جایگزین را افزایش می‌دهد. بر همین اساس با ایده Better Re کاربران می‌توانند  باتری‌ های قدیمی خود را به پک‌های شارژینگی تبدیل کنند که علاوه بر گوشی موبایل و تبلت، حتی لپ‌تاپ آنها را نیز حداقل برای چند دقیقه‌ای شارژ کند. ویدئوی زیر ایده‌ بهتری را در این زمینه به شما می‌دهد.

Better Re برای به حقیقت پیوستن احتیاج به بودجه 50 هزار دلاری دارد که در زمان نوشتن این متن، بودجه گردآوری شده در کیک‌استارتر از 58 هزار دلار نیز عبور کرده است.

باتری‌ همراه با باتری های قدیمی با ایده better re

قیمت این دستگاه در حالت green با پوسته پلاستیکی بدون کابل USB با یک تا 4 باتری از 44 تا 122 دلار خواهد بود اما پکیج فول Re، با کابل، پوسته پلاستیکی با حکاکی و از 1 تا 4 باتری اسمارت‌فون از 55 تا 138 دلار قیمت دارد. علاوه بر این موارد چندین پکیج مختلف برای کاربران گوناگون در کیک‌استارتر در دسترس قرار دارد که برخی از آنها از همین حالا sold-out شده‌اند.

باتری‌ همراه با باتری های قدیمی با ایده better re

ENLIGHTEN به این مسئله واقف است که افزایش فراوان گوشی‌های دارای باتری‌ داخلی تهدیدی برای ایده آنها به شمار می‌رود اما به گفته این شرکت، در این حالت نیز ENLIGHTEN خود به تهیه باتری‌ جداگانه اقدام می‌کند. یک نکته دیگر امکان کاهش سایز باتری‌ در آینده است که ENLIGHTEN برای این موضوع نیز راه‌حلی اندیشیده و طی آن می‌توان کنتاکت‌های درون پوسته را برای مچ شدن با باتری تنظیم کرد.


منبع

ارسال یک پاسخ