تولد انرژی رایگان،افسانه یا واقعیت؟

35
4562
یک شرکت ایرلندی از دانشمندان دعوت کرد ” انرژی رایگان ” را آزمایش کنند.
یک شرکت ایرلندی جامعه علمی را به چالش گرفته تا یک تکنولوژی توسعه یافته توسط آن شرکت را تست کنند که ادعا می کنند انرژی رایگان تولید می کند.
شرکت Steorn می گوید این اختراع بر اساس برهم کنش میدانهای مغناطیسی عمل می کند و اجازه تولید انرژی پاک، رایگان و ثابت را می دهد – ، مفهومی که یکی از اصول اولیه فیزیک را به چالش می کشد.

این شرکت ادعا می کند این تکنولوژی را می توان به طور بالقوه جهت تولید انرژی در تمام وسایل بکار برد، از موبایل تا اتوموبیل ها.
Steorn ادعایش را از طریق یک آگهی در نشریه اکونومیست همین هفته (هفته سوم آگوست 2006)، منشر کرده است. در این آگهی نقل قول معروفی از برنده ایرلندی جایزه نوبل ادبیات، جرج برنارد شاو، ذکر شده که گفته است: “همه حقایق بزرگ در ابتدا کفرآمیز جلوه می کنند”.
شون مک کارتی (Sean McCarthy) مدیر ارشد Steorn گفته است آنها از 12 فیزیکدان دعوت کرده اند تا با دقت زیاد این فن آوری را آزمایش کنند تا بتوان آن را توسعه داد.
مک کارتی می گوید: “چیزی که ما ساخته ایم راهی ست برای طراحی میدانهای مغناطیسی تا هنگامی که دور این میدانها حرکت می کنید به صورتی که نقطه آغاز و پایان حرکت یکجا باشد به انرژی دست می یابید”.
مک کارتی به رادیوی ایرلندی RTE گفت: ” این انرژی از تبدیل منابع دیگر انرژی مثلا انرژی داخلی آهن ربا تولید نشده است بلکه به صورت واقعی به وجود آمده است. هنگامی که این فن آوری شروع به کار می کند جریان ثابتی از انرژی پاک تولید می کند”.
بر اساس یکی از اصول اولیه فیزیک، انرژی به وجود نمی آید و از بین نمی رود بلکه از شکلی به شکل دیگر در می آید.
مک کارتی گفت یک مانع بزرگ پیش رو ، عدم اطمینان به امکان انجام چنین کاری توسط آنها بود. وی گفت: ” در شش ماه اول، واقعا خودمان هم به آن باور نداشتیم. در سه سال اخیر این اکتشاف در آزمایشگاههای خودمان، آزمایشگاههای مستقل و غیره به طور دقیق آزمایش شده است با این حال ما نتوانستیم در باره آن علاقمندی قابل توجه ای در دانشمندان ایجاد کنیم. ما از دانشمندان دعوت کردیم بیایند و آن را به طور محرمانه آزمایش کنند و آنها کاملا خوشحال بودند که کارکردش را تایید می کنند”.
وی گفت: “با این حال برای تجاری کردن و بردن این اختراع به زندگی مردم ما نیاز به تاییدات موثق علمی و دانشگاهی در این حوزه داریم و این خود یک چالش است”.

منبع: Yahoo News

کانال تلگرام عصرنوشتن

35 دیدگاه

  1. مهم این نیست که چی اختراع شده و چی داره اختراع یا کشف میشه مهم اینه که مدیریت نوابغ و فرضیه ها و اجرایی کردن کلیه این مطالب در مملکت ما نمره صفر داره هنوز از اختراعاتی که غربی ها کردن ما نمیتونیم کپی برداری کنیم تا چه برسد به اختراعات جدید که خریداری ندارند تکنولوژی ساخت و تولید در کشورما جهان پنجمی هست .

  2. با سلام من نمی دونم وقتی این همه دانشمند اینجا تو این سایت انرژی رایگان ساختند خیلی ها مدعی جواب گرفتن هستند.چرا امثال من دارن وقتشونو جهت بنزین زدن تو پمپ بنزینها تلف می کنند؟ دوستان واقعیت اینه که تو دنیای مجازی همه ادعای انیشتین بودن دارند و در دنیای واقعی حرفی برای گفتن ندارند. به عمل کار برآید

  3. اونایی که میگن مافیا جلوی این کارها رو میگیره.میدونن چه توهینی به شرافت دانشمندان معاصر میکنند؟!
    آخه تو از کوانتم چی میدونی؟!”فیزیک کوانتم جواب خوبی داره!” هر چی میشه میگن کوانتم.
    کل کوانتم بر اساس پایستگی انرژی هست.یک مشت آدم بی سواد هر چیز عجیبی رو به کوانتم نسبت میدن.

  4. جدیدا یک مستند دیدم و فهمیدم که قبلا دانشمندان زیادی موفق به این کار شده اند اما پیش از عرضه ی آن آزمایشگاهشان توسط نیروها دولت منفجر شده است و طبیعی هم هست چون اگر این جور باشد دیگر برتری ندارند و اما دور از عقل هم نیست و مثل این است که یک دونده به جای اینکه بدود در مسیر وزش باد قرار بگیرد . و این انرژی هم منبع دارد اما به قدری زیاد است که می شود آن را تمام نشدنی خواند.

ارسال یک پاسخ